I Love Radio kontynuuje wsparcie dla dzieci niedosłyszących! Czek na 120 tys. zł

19 stycznia 2020

Środki zgromadzone podczas corocznego Charytatywnego Bloku Reklamowego, emitowanego w Polski Dzień Radia przez 170 rozgłośni z całej Polski, po raz kolejny zostały przekazane Stowarzyszeniu, które pomaga dzieciom i młodzieży z wadami słuchu.

Tradycyjnie już grupa I Love Radio zaprosiła podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie na wyjątkowe spotkanie. W tym roku na dzieci i młodzież czekały atrakcje przygotowane przez Grupę Radiową Agory. Było zwiedzanie redakcji, newsroomów oraz studiów radiowych. Ale to nie wszystko – na gości czekał również seans filmowy w kinie Helios. Najważniejszym punktem spotkania było jednak przekazanie czeku o wartości 120 tys. złotych przez dyrektora zarządzającego Tandem Media Macieja Moszczyńskiego. Wszyscy goście otrzymali także zestaw upominków od wszystkich stacji radiowych “I Love Radio”.

 

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie pomaga przywracać dzieciom słuch m.in. po przeszczepach implantów słuchowych. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii dzieci na turnusach rehabilitacyjnych i zajęć integracyjnych w miejscu zamieszkania, a także grup wsparcia dla rodziców, których uczy się jak rehabilitować dziecko samodzielnie w domu. Cel działalności Stowarzyszenia to rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych dzieci, integrowanie ich ze środowiskiem, w którym żyją, by w przyszłości mogły funkcjonować na równi ze słyszącymi.

 

Za nami już 3. edycje Radiowego Bloku Charytatywnego, które stanowią nieodłączną część obchodów Polskiego Dnia Radia, organizowanych wspólnie przez stacje zrzeszone w projekcie I Love Radio. Tradycyjnie na antenach stacji można tego dnia usłyszeć specjalne wydania audycji poświęconych radiu, konkursy, zabawy, sondy uliczne oraz podejrzeć radio od kuchni. Kolejna akcja już 11 kwietnia 2020 roku.