Lato w eterze – podsumowanie

Dorota Pawlikowska

podskakujący różowy samochód, z którego wypadają akcesoria plażowe, piłka. parasol

Tego lata rozgłośnie radiowe znów ruszyły w trasy i zorganizowały akcje specjalne w dziesiątkach miast. Można się pokusić o stwierdzenie, że ten rok był wyjątkowy, pozwolił bowiem na powrót do rzeczywistości sprzed pandemii, wzbogacił o nowe doświadczenia i dał nowe szanse.

Przed nami krótkie podsumowanie lata w eterze. Gotowi?

Grupa TIME

Radio ESKA powróciło ze swoją letnią akcją ESKA Summer City. Akcja trwała przez całe lato,
a ESKOWE patrole pojawiały się wszędzie tam, gdzie tylko działo się coś godnego uwagi w największych miastach w Polsce. Imprezy, zabawy i konkursy z nagrodami to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla słuchaczy. Sponsorem akcji była marka Tauron. Przeprowadzony został również konkurs na antenie Radia ESKA, w którym laureaci mieli szanse wygrać 1 000 zł oraz przenośny głośnik.

Ekipa Radia VOX FM w tym roku powróciła ze swoją największą trasą koncertową Najlepszy Koncert Świata. W ramach akcji voxowy TIR odwiedził 6 miast. Na scenie zagościli wykonawcy muzyki disco polo. Oprócz zespołów zaprezentowali się również Poranne Wyjce, czyli Norbert Bieńkowski, Konrad Piwowarski i Paweł Pawelec – gospodarze „Pierwszej Zmiany” na antenie VOX FM. Na finał trasy voxowa ekipa zaprosiła słuchaczy do siebie, pod siedzibę stacji w Warszawie.

Po raz pierwszy tego lata Radio VOX FM ruszyło z projektem Wakacje po Polsku, który miał na celu promocję atrakcyjnych miejsc w Polsce. Radiowa ekipa tego lata odwiedziła m.in. nadmorskie plaże, górskie szlaki, Krainę Wielkich Jezior oraz malownicze Podlasie. Sponsorem akcji był Polski Komitet Energii Elektrycznej.

Radio SuperNova tego lata zdecydowanie smażyło się na plaży. Stacja ruszyła bowiem z konkursem o skwierczącej nazwie SuperNova Smaży na plaży!. Zadaniem słuchaczek i słuchaczy było przesłanie fotki z wakacji. Do zgarnięcia były zestawy plażowe, w tym produkty sponsora – firmy Ziaja.

Grupa RMF

Stacja radiowa RMF FM tego lata zapewniła swoim słuchaczkom i słuchaczom prawdziwe muzyczne doznania. Między innymi 12 lipca w Ustce zorganizowany został Festiwal Latawców ze spektakularnym pokazem podniebnych konstrukcji, wyborami najpiękniejszego latawca przegotowanego przez słuchacza i występem Darii.

RMF FM wróciło na tory z drugą odsłoną akcji Przebojowy Pociąg. Stacja żółto-niebieskim składem przejechała trasę ze Stolicy Dolnego Śląska nad Bałtyk. Głównym konduktorem był Tomasz Olbratowski, a w wagonach słuchacze mieli okazję podróżować m.in. z Mesajah, Wiktorem Dydułą, Lamberry, Danzelem, Blue Café, ENEJ, Margaret, Michałem Szpakiem oraz Arturem Siódmiakiem. Bilet na pociąg można było wygrać w zabawie antenowej.  

RMF MAXX tego lata ruszyło z letnią trasą koncertową Lato #naMAXXa. W ramach trasy ekipa odwiedziła takie miejsca, jak: Gorlice, Wałbrzych, Kozienice, Głogów, Wodzisław Śląski i Malbork. Na scenie można było zobaczyć takie gwiazdy, jak: Vito Bambino, Kasia Nosowska, Feel, Gromee, Roksana Węgiel czy Sylwia Grzeszczak. Na uczestników koncertów, oprócz bezpłatnych występów, w każdym mieście czekały pikniki rodzinne, konkursy i zabawy prowadzone przez prezenterów RMF MAXX.

Grupa Eurozet

Radio ZET tego lata zorganizowało plenerowe kino Przebojowe kino Radia ZET w 9 miastach w Polsce. Uczestnicy mogli nieodpłatnie obejrzeć w swoich autach hity światowego kina. Seanse poprzedziły programy na żywo prowadzone wprost z odwiedzanych miast.

Stacja zawitała również do najbardziej popularnych kurortów nadmorskich z akcją A może nad morze z Radiem ZET?.W ramach akcji Radio ZET odwiedziło 6 nadbałtyckich miast, gdzie powstały specjalne miasteczka pełne zabaw, konkursów i innych atrakcji. Gospodarzem miasteczek był m.in. Kamil Nosel, który na bieżąco relacjonował wydarzenia na antenie.

Tegoroczne wakacje Radio ZET pożegnało koncertem Przeboje lata 30-lecia Polsatu
i Radia ZET
. W sobotę, 27 sierpnia, na scenie amfiteatru Kadzielnia w Kielcach wystąpili m.in. The Rasmus, Minelli, Dawid Kwiatkowski, Enej, Lady Pank, Doda, bryska, Anna Wyszkoni, Big Cyc czy Andrzej Piaseczny.

Grupa Radiowa Agory

Radio Złote Przeboje robi Ci urlop to letnia akcja stacji Złote Przeboje. Dziennikarze stacji podpowiadali słuchaczkom i słuchaczom, jak w ciekawy i niedrogi sposób zorganizować sobie wyjazdy wakacyjne, dodatkowo w antenowym konkursie codziennie do wygrania było 1000 zł oraz zestaw plażowicza: parawan i leżaki.

Tego roku radio Złote Przeboje zawitało również na stacje benzynowe z akcją Zatankowani w Radiu Złote Przeboje. Ukryty w samochodzie Kamil Baleja przemawiał przez dystrybutor do tankujących na stacji osób i namawiał je do wspólnego zaśpiewania jednego ze złotoprzebojowych utworów. Tym, którzy się zgodzili, płacił za paliwo.

Radio Pogoda tego lata przeprowadziło tzw. Turniej Miast przez 6 tygodni reprezentanci 8 miast: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Opola, Bydgoszczy, Katowic, Gdańska i Krakowa walczyli na antenie o to, w którym z miast Radio Pogoda urządzi potańcówkę. Turniej wygrała Bydgoszcz i to tam odbyła się we wrześniu impreza.

Z kolei Radio Rock tego lata przeprowadziło kolejną edycję Festiwalu Klasyki Rocka. Cała audycja prowadzona była z Hard Rock Cafe. Nie zabrakło kultowych postaci ze świata mocnych brzmień i dobrej zabawy.

Czekamy na kolejne lato pełne letnich radiowych aktywności!

Opracowała: Dorota Pawlikowska, Dział Wsparcia Sprzedaży, Radio, Magazyny, Internet, Grupa ZPR Media

Inne artykuły