Niezależni w Polsce: Radio JARD [Białystok, Bielsk Podlaski]

Radio JARD 89,2 FM / 95,5 FM to stacja promująca kulturę północno-wschodnią Polski. Jest jedyną rozgłośnią, która wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tego regionu i zaczęła emitować muzykę disco polo i dance. – Wcale się tego nie wstydzimy, wręcz przeciwnie – jesteśmy dumni z tego, że robimy to, od czego inni stronią, a tym samym wiele tracą. Jest to swego rodzaju „podlaski folklor”, który charakteryzuje niejako społeczeństwo zamieszkujące tę część Polski (a przynajmniej jego dużą część). – informuje stacja.

W radiu można usłyszeć także przeboje rosyjskie, ukraińskie, białoruskie, chorwackie, a nawet hiszpańskie i latynoamerykańskie.

Istotnym elementem jest promocja najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie objętym zasięgiem. Dziennikarze rozmawiają z ich inicjatorami oraz uczestnikami, pojawiają się także relacje w wielu audycjach tematycznych.

Radio JARD 89,2 FM / 95,5 FM samo organizuje szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych. Są to między innymi największe w regionie Międzynarodowe Festiwale Tańca Nowoczesnego (w Kompleksie Hotelowym „Nad Zalewem” w Wasilkowie), Międzynarodowe Festiwale Piosenki „Super Mikrofon Radia JARD”, Festiwale Kolęd i Pastorałek, Giełdy Staroci i Rękodzieła Ludowego, Festiwale Lokalnych Potraw Kulinarnych i wiele innych.

Nadawcą Radia JARD jest spółka „JARD” Dziemian i Wspólnicy Sp. j., natomiast redakcją kieruje bezpośrednio Redaktor Naczelny – Wojciech Kuczyński.

Biuro reklamy:
radio@jard.pl
85 66 28 116

Adres strony:
www.jard.pl