Najważniejsze wydarzenia radiowe w październiku 2020 - prasówka [PODCAST]

2 listopada 2020

Wystartowało badanie Mediapanel w ramach którego po raz pierwszy w Polsce w sposób pasywny badane jest radio, znamy laureata nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk i nominowanych do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w polskim eterze pojawiły się trzy nowe stacje – m.in. o tym pisały w październiku branżowe portale. Oto kolejna odsłona „Prasówki I Love Radio”, czyli przeglądu wydarzeń z rynku radiowego, o których donosiły serwisy medialne.

Listen to „ILR06 – Prasówka I Love Radio – 10.2020 – wydarzenia na rynku radiowym w październiku 2020” on Spreaker.

Wystartował Mediapanel – jednoźródłowe badanie radia, internetu i telewizji. Nowy pomiar stanowi połączenie dotychczasowego standardu badania internetu Gemius/PBI, standardu pomiaru audytorium stacji radiowych Radio Track oraz danych z jednoźródłowego cross-mediowego badania Gemius. Radio Track, realizowany na zlecenie Komitetu Badań Radiowych przez Kantar Polska, będzie pełnić w Mediapanelu funkcję badania założycielskiego i pozostanie standardem pomiaru słuchalności na polskim rynku. Szczegóły w portalu Wirtualne Media.

Doradztwo Mediowe zmienia strukturę. Grupa Radiowa Agory zmieniła strukturę swojego zespołu Doradztwa Mediowego, który zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie budowania efektywnych strategii marketingowych oraz tworzeniem kampanii. Spółka wydzieliła pięć kluczowych regionów Polski i przydzieliła tam zespoły, które mają pracować bezpośrednio z reklamodawcami. Na coraz szerszą skalę w ofercie spółki są też dostępne rozwiązania z zakresu digital marketingu, np. partnerstwa unikalnych audycji radiowych czy dedykowane podcasty. O szczegółach piszą Wirtualne Media.

Zmiany personalne w Radiu ZET. Od listopada br. Joanna Komolka obejęła funkcję dyrektorki informacji Radia ZET. Zastąpiła na tym stanowisku Katarzynę Kawkę, która została szefową anteny stacji – donosi SATinfo24.pl.

Nadawanie rozpoczęły nowe lokalne stacje w Koninie i Szczecinie. 1 października wystartowało Radio Konin FM na częstotliwości 104,1 FM. Jak pisze „Głos Koniński”, nowa rozgłośnia ma być w pełni lokalnym radiem, skupiającym się na tematyce regionu. W Szczecinie na 97,5 FM 16 października zaczęło nadawać Radio Super FM.  Jego nadawcą jest spółka KochamRadio, którą kierują Sławomir Adamski i Jarosław Fengler, pełniący też funkcję redaktora naczelnego – informuje lokalny portal 24Kurier.pl.

Sędzia Paweł Juszczyszyn nagrodzony przez TOK FM. Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk otrzymał sędzia Paweł Juszczyszyn. Został nagrodzony za „pozostanie człowiekiem honoru i pracę w zgodzie z Konstytucją RP. Za bezkompromisową obronę praworządności z narażeniem własnej kariery zawodowej”. Wiedorelację z uroczystości wręczenia nagrody zamieszcza portal tokfm.pl.

Ogłoszono nominacje do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2020 rok. W tegorocznej, 16. edycji konkursu, nominowano jedenaście materiałów dziennikarskich. Wśród nich: sześć artykułów i cykli artykułów prasowych, dwa reportaże telewizyjne, dwie publikacje internetowe, a także jeden wywiad radiowy. Ich pełną listę publikuje Press.pl. Zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Laureaci zostaną ogłoszeni 25 listopada.

Dwa nowe cykle na platformie podcastowej Radia TOK FM. Podcast „Na prawo patrz!” przygotowuje czworo prawników z Inicjatywy Wolne Sądy. Jak opisuje SAT Kurier, w swoim programie internetowym m.in. edukują obywateli na temat przysługujących im praw. Z kolei cykl „Dekonstrukcja” prowadzi Adam Jasser, wieloletni korespondent Agencji Reutera i były minister w kancelarii premiera Donalda Tuska. Wraz z ekspertami analizuje najważniejsze wydarzenia międzynarodowe, równie z polskim kontekście.

RMF Classic ma 17 lat. Z okazji urodzin przygotowana została specjalna zabawa, w której dziennikarze spełniali życzenia słuchaczy. Te najciekawsze i najbardziej oryginalne zostały wybrane w trakcie specjalnych, jubileuszowych programów 27 października. Szczegóły opisuje serwis FAN FM.

Radio Eska z nową loterią. W zabawie „Kasa albo bum”, którą Radio Eska przeprowadziło w październiku, słuchacze mogli wygrać łącznie 190 tys. zł.

Polskie Radio uruchomiło nowy kanał – Radio Kierowców. Stacja dostępna jest wyłącznie w systemie DAB+ oraz w internecie. Jak informuje Portal Medialny, nowe radio to interaktywny program sprofilowany pod wymagania i potrzeby użytkowników dróg.