Przegląd najważniejszych newsów radiowych, kwiecień 2021 - prasówka [PODCAST]

5 maja 2021

Chillizet ma nową ramówkę, Grupa RMF zintegrowała swoje narzędzia do zakupu programatycznego z platformą Google Ad Manager, ZPR Media przenoszą streamy swoich stacji z platformy Eska GO, Piasek prowadzi audycję autorską w Meloradiu, Jacek Cygan – w Radiu Pogoda, a w Złotych Przebojach wystartował konkurs „Dycha po ósmej” – m.in. o tym pisały w marcu branżowe portale. Oto kolejna odsłona „Prasówki I Love Radio”, czyli przeglądu wydarzeń z rynku radiowego, o których donosiły serwisy medialne.

Listen to „ILR13 – Prasówka I Love Radio – 04.2021 – wydarzenia na rynku radiowym w kwietniu 2021” on Spreaker.

Chillizet z nową ramówką. Poranny program „Śniadanie do łóżka” prowadzą teraz Dagmara Kowalska i Rafał Turowski. Pasmo południowe – nowy głos stacji Tomasz Śliwiński, dziennikarz radiowy i telewizyjny, lektor filmowy. Kolejną nowością jest program popołudniowy „Dobre wibracje”, czyli pasmo interaktywno-rozrywkowe Dominiki Biegańskiej pełne muzycznych nowości, kulturalnych tematów, rozmów o książkach i spotkań z gośćmi. W niedzielne wieczory (od 18) pojawiła się audycja kulturalna „Edycja limitowana”, przygotowywana we współpracy z „Vogue Polska”. Jej gospodynią jest Hanna Rydlewska, dyrektor wydawnicza magazynu. Szczegóły przedstawiają Wirtualne Media.

Czas reklamowy w RMFon.pl dostępny z poziomu platformy Google Ad Manager. Grupa RMF zintegrowała swoje narzędzia do sprzedaży reklamy audio w modelu programatycznym z platformą SSP Google Ad Manager. Dzięki temu powierzchnie audio na portalu RMFon.pl są jeszcze łatwiej dostępne dla reklamodawców kupujących czas reklamowy w sposób zautomatyzowany. Poza zakupem programatycznym Grupa RMF nadal oferuje możliwość realizacji kampanii w modelu bezpośrednim. Więcej na portalu SATinfo24.pl.

Streamy stacji ZPR Media w serwisach poszczególnych rozgłośni. Grupa ZPR Media SA przenosi streamy wszystkich swoich stacji radiowych z platformy Eska GO do serwisów internetowych poszczególnych rozgłośni. Jak wyjaśnia na łamach Presserwisu Paweł Szaniawski, wiceprezes Radia Eska i spółek, do których należą koncesje Radia Wawa, Eski Rock i Vox FM, celem zmiany jest większa integracja pomiędzy radiem i online.

Do Radia Pogoda dołączył Jacek Cygan. W codziennej audycji „Trzecia kawa z Jackiem Cyganem” (od godz. 10), przedstawia historie, które stały za najpiękniejszymi i najbardziej znanymi tekstami, które napisał. W programie nie brakuje też w opowieści na temat świata show-biznesu lat 70. i 80. oraz oczywiście samych piosenek – opisuje audycję portal omediach.info.

Andrzej „Piasek” Piaseczny z audycją w Meloradiu. Audycja Piaska „50/50” nadawana jest w czwartki od 18. Piosenkarz rozmawia z zaproszonymi gośćmi, m.in. artystami, którzy stworzyli piosenki na jego nową płytę. Jak opisuje Portal Medialny, każdy odcinek ma przybliżać słuchaczom osobę gościa – zawodowo i prywatnie oraz przedstawiać mnóstwo zdarzeń z historii polskiej i światowej muzyki.

Nowy konkurs w Radiu Złote Przeboje. Zabawa „Dycha po ósmej” rozgrywana jest w porannej audycji „Złote Przeboje na dzień dobry”. Najwyższą nagrodą jest 10 tys. zł. Aby ją otrzymać, uczestnicy w ciągu 10 sekund muszą poprawnie wskazać nazwiska gwiazd, które usłyszą w trakcie konkursu na antenie. Zabawę wspiera kampania przygotowana przez dział promocji Grupy Radiowej Agory obejmująca m.in. portale internetowe i media społecznościowe – informuje Portal Medialny.

Nowa ramówka i liner wrocławskiego Radia GRA. Nowe hasło – „Muzyka Wybrana Dla Ciebie” ma podkreślić wyjątkową ofertę muzyczną Radia GRA Wrocław – rytmiczne hity z ostatnich dekad. Hasło promuje kampania reklamowa w internecie oraz na pojazdach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Zmieniła się też ramówka. W dni powszednie pasma zostały dostosowane do naturalnego rytmu dnia mieszkańców wielkiego miasta. W weekendy pojawiły się nowe propozycje z muzyką idealną na imprezy i prywatki – „Taneczne Radio GRA” i „Before Party”. Szczegóły opisują Wirtualne Media.

Radio Eska będzie nadawać w Bartoszycach. Radio Eska powiększy się o kolejną stację – na mocy umowy franczyzowej do sieci przystąpi Radio Bartoszyce. Stacja ma już zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy – donosi Press.pl.

Sońta w Radiu ZET w weekendy. Marcin Sońta został nowym współprowadzącym, obok Michała Korościela, „Weekendowego Dzień Dobry Bardzo”. Dotychczas był jednym z gospodarzy poranków w dni powszednie. Teraz pojawia się w nich jako felietonista. Szczegóły na Press.pl.

Rusza nowy cykl podcastów TOK FM „Rzeczpospolita Kościelna”. Autorką jest dziennikarka Magdalena Rigamonti. W każdym odcinku serii rozmawia z polskimi politykami o Kościele w Polsce. Kolejne odcinki publikowane są we wtorki o 12 na stronie tokfm.pl i w aplikacji mobilnej – informuje portal Media2.pl.