Najważniejsze wydarzenia radiowe przełomu sierpnia i września 2020 - prasówka

8 września 2020

Nowe ramówki wchodzące od września w życie i nowe głosy w rozgłośniach radiowych, m.in. Karol Okrasa w Złotych Przebojach, Igor Herbut w RMF Classic czy prof. Jerzy Bralczyk w Radiu Pogoda – to najważniejsze newsy rynku radiowego przełomu sierpnia i września. Oprócz tego w pierwszym wydaniu „Prasówki I Love Radio”, czyli comiesięcznym radiowym przeglądzie mediów branżowych, o nowym prowadzącym poranek w Meloradiu i zmienionym układzie pasm w Radiu Eska.

Większość stacji wraca po wakacjach do swoich standardowych ramówek. Jak donosi Press.pl, Radio ZET zdecydowało się na sprawdzone i znane już słuchaczom programy. Tej jesieni będą to m.in. audycje prowadzone przez Beatę Tadlę, Grażynę Torbicką, Michała Figurskiego czy Justynę Dżbik-Kluge. Również RMF FM wraca do przedwakacyjnego układu pasm. Jedną z nowości jest sobotni program rozrywkowy „Historia dla dorosłych” prowadzony przez ekipę poranka stacji – Przemysława Skowrona, Jacka Tomkowicza i Tomasza Olbratowskiego, którzy przedstawią znane wydarzenia historyczne w krzywym zwierciadle.

W Meloradiu zmienia się układ pasm (będą krótsze) i pojawia się nowy prowadzący poranka „Dzień dobry wszystkim” – Jarek Budnik. Jak opisują Wirtualne Media, w programie Budnika, oprócz muzyki i informacji, będą też „Coś do jedzenia” Pawła Lorocha, „Pobudnik”, zabawa „Melotrendy” i „Horoskop Wróżbity Macieja Skrzątka”.

Zmienia się też układ pasm w Radiu Eska. Poranek zaczyna się teraz już o 6.00 rano, a nie o 6.30 jak dotychczas. Popołudniowa audycja „Wrzuć na luz” startuje o godzinę wcześniej, czyli o 15. W ciągu dnia ma być więcej treści lokalnych – nadawane będą nie tylko lokalne serwisy informacyjne, ale też „Eska City”, zmierzający w kierunku miejskiego serwisu lifestylowego. Szczegóły na Press.pl.

Nowości również w Radiu Złote Przeboje, którego jesienną ramówkę opisuje Portal Medialny. Nową audycją będzie m.in. program Marzeny Rogalskiej „Piątek jak marzenie”, stawiający na interakcję ze słuchaczami. Natomiast w sobotnim pasmie Odety Moro stałym punktem będą opowieści Karola Okrasy o miejscach w Polsce i na świecie, które warto odwiedzić ze względu na niezwykłe potrawy i tradycje kulinarne.

Wśród nowych głosów, które pojawiają się w jesiennych ramówkach jest Igor Herbut, wokalista i kompozytor, ale też fan kina i muzyki filmowej. W swoim programie „Ścieżka filmowa Igora Herbuta” w RMF Classic prezentować będzie najsłynniejsze filmowe tematy, o czym donoszą Wirtualne Media.

W Radiu Pogoda natomiast pojawią się Ewa Podolska, dziennikarka Radia TOK FM zajmująca się m.in. tematyką medyczną z audycją „Szlachetne zdrowie w Radiu Pogoda” oraz codzienny felieton prof. Jerzego Bralczyka „Słowo się rzekło”. Do grona prowadzących „Poranek Radia TOK FMdołącza natomiast Maciej Głogowski, wicenaczelny stacji i gospodarz audycji „EKG”.

Stacje stawiają jesienią też na konkursy. Radio Wawa wprowadza konkurs „Poranny Sprawdzian: 300+ tornister”, Radio VOX FM – zabawę „Pierwszy dzwonek”, a Radio Eska„Nowszy model”.

Do zmian w ramówce przygotowuje się też radio publiczne. W Trójce nowa ramówka ma być gotowa pod koniec września. Pracuje nad nią nowy zespół radia pod kierownictwem nowego dyrektora – Michała Narkiewicza-Jodko. Jak relacjonuje portal MMP Online, zastąpił on na stanowisku Kubę Strzyczkowskiego, który pełnił te funkcję zaledwie trzy miesiące.