#ZostańWDomu i włącz radio! 5 powodów, by dołączyć do akcji

24 marca 2020
Bartosz Kańtoch

Hasło znane praktycznie wszystkim – #ZOSTAŃwDOMU staje się już nie tylko zaleceniem, ale i obowiązkiem nałożonym na obywateli w związku z panującą epidemią. To wcale nie takie straszne, uzupełniając zawołanie o… „i włącz radio!”.

W ramach akcji I Love Radio, nadajemy przekaz: #ZOSTAŃwDOMU i włącz radio!”. Oto 5 powodów, które udowadniają, że dzięki radiu – „praca zdalna”, ciągnące się „domowe popołudnie” czy „długie wiosenne wieczory” brzmią o wiele lepiej!

1. Muzyka i odpoczynek

W trudnym czasie pozwól sobie na chwilę wytchnienia! Przy docierających do nas z każdej strony niepokojących informacjach nie można zapomnieć o odrobinie relaksu przy dobrej muzyce, którą na pewno znajdziemy w naszych ulubionych stacjach. Piosenki potrafią poprawić nastrój, przywołać miłe wspomnienia i oderwać się na chwilę od rzeczywistości…

2. Nie jesteś sam!

W czasie coraz bardziej ograniczonego kontaktu z ludźmi, warto pamiętać, że każde radio gra 24 godziny na dobę! A w ciągu dnia, przynajmniej raz na jakiś czas, dociera do Ciebie „żywy” głos człowieka, który jest z Tobą „na dobre i na złe”. Włączając radio – nigdy nie jesteś sam!

3. Odskocznia od koronawirusa

Choć temat epidemii „króluje” w mediach, można znaleźć audycje czy konkursy niezwiązane bezpośrednio z tym zagadnieniem. Dobrym pomysłem może okazać się poszukanie lżejszych form radiowych w stacjach młodzieżowych, koncentrujących się w większej mierze na muzyce i rozrywce, niż informacjach i polityce.

4. Wiarygodny przekaz

Mając w świadomości jak ważne rzeczy dzieją się aktualnie w Polsce i na świecie, warto, aby nie umknęły nam te najważniejsze informacje oraz oficjalne komunikaty. Radio stale udowadnia, że najbardziej aktualne newsy, stroniące od sensacji, uzyskasz wybierając właśnie to medium. Wiadomości w radiu – co ważne – bez robiących zamieszania FAKE NEWSÓW najczęściej prezentowane są raz w godzinie.

5. Informacje z „własnego podwórka”

Większość mediów koncentruje się na wydarzeniach krajowych, które dotyczą ogółu. W rozgłośniach lokalnych oraz sieciach dużych grup radiowych łatwo uzyskać także informacje, które dotyczą spraw lokalnych i naszego codziennego funkcjonowania, jak choćby zmiany rozkładów komunikacji, godziny pracy urzędów czy numery kontaktowe.

#ZOSTAŃwDOMU – teraz nawet trzeba…

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w kraju, warto mieć podstawową wiedzę na temat bieżących wydarzeń. W radiu informacje oraz czas na rozrywkę wydaje się wyważony. O tym, czego ma do nas docierać więcej – decydujemy my sami! A wybór jest duży: od stacji informacyjnych (z newsami 24h na dobę) na stacjach koncentrujących się niemal wyłącznie na muzyce skończywszy. Dlatego #ZOSTAŃwDOMU i… włącz radio!

Dołącz do akcji – pobierz grafikę i udostępnij!

Autor: Bartosz Kańtoch, redaktor naczelny ILoveRadio.pl