Polskie Radio wraca do porozumienia I LOVE RADIO

4 marca 2024

Do porozumienia I LOVE RADIO, promującego radio jako efektywne medium reklamowe, ponownie przystępuje Polskie Radio. Dzięki temu porozumienie reprezentuje wszystkie najważniejsze grupy radiowe w Polsce: zarówno komercyjne, jak i publiczne.

Obecnie I LOVE RADIO tworzą, oprócz Polskiego Radia, także nadawcy prywatni: Grupa EUROZET, Grupa RMF i Grupa ZPR Media.

Po dołączeniu Polskiego Radia, porozumienie reprezentuje 179 rozgłośni ogólnopolskich, ponadregionalnych i lokalnych, których łączny udział w rynku to aż 84 proc. a tygodniowa liczba słuchaczy przekracza 24 mln osób.

„Cieszymy się, że ponownie będziemy tworzyć I LOVE RADIO i wspólnie z innymi nadawcami pokazywać zalety radia, przekonywać do jego skuteczności na podstawie najnowszych i najrzetelniejszych badań, analiz, raportów. Mimo, że na co dzień rywalizujemy z innymi nadawcami radiowymi, to jednak wspólnie działamy dla radia i na rzecz radia” – podkreśla Małgorzata Cegielska, dyrektorka Agencji Reklamy Polskiego Radia.

Polskie Radio współtworzyło I LOVE RADIO od samego początku, powraca do porozumienia po czterech latach przerwy.

I LOVE RADIO powstało w 2017 roku. Od tego czasu regularnie publikuje na stronie www.iloveradio.pl najnowsze analizy i case studies reklam radiowych z Polski i ze świata, prezentuje trendy słuchalnościowe, przybliża metodologię badań słuchalności. Wśród publikacji są m.in. comiesięczne „Prasówki I LOVE RADIO” podsumowujące wszystkie wydarzenia z rynku radiowego, coroczne „Raporty RADIO” z najnowszymi danymi i trendami, podręcznik „Q&A plannera radiowego” czy Radio Mapa. Oprócz tego, co roku organizuje konkursy i akcje specjalne z okazji Polskiego Dnia Radia 11 kwietnia.

www.iloveradio.pl
Profil I LOVE RADIO na Facebooku
Profil  I LOVE RADIO na LinkedIn

Zdjęcie: Piqsels.com