1 października radio świętuje Dzień Polskiej Muzyki!

30 września 2021

1 października już po raz trzeci obchodzimy Dzień Polskiej Muzyki, promujący rodzimą muzykę i zwiększająca świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera nasz rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.

W akcji biorą udział największe rozgłośnie radiowe, zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne. Tego dnia od godz. 10.00 do 11.00 już po raz kolejny zabrzmi wspólne pasmo z tylko polską muzyką. W akcji uczestniczą m.in. RMF FM, RMF MAXXX, RMF Classic, Radio ESKA, ESKA Rock, Radio ZET, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda, Antyradio, Chillizet, Radio SuperNova, Meloradio i wiele innych. Każda ze stacji będzie emitować wyłącznie polskie piosenki, zgodne z profilem danej stacji.

Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca: „Muzyka łączy – WSZYSTKICH. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia i współpracy, a także kluczem do pokonywania wielu przeciwności”. Dlatego cieszymy się, że tak wielu artystów i fanów, a także wiele firm muzycznych jest zaangażowanych w świętowanie Dnia Polskiej Muzyki” – podkreślają organizatorzy kampanii.

Oprócz stacji radiowych, w akcji biorą udział także telewizje muzyczne, sklepy muzyczne m.in. Empik, eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster i Going, serwisy streamingowe tj. Spotify, Tidal, Empik Music oraz polscy artyści. Organizatorem Kampanii jest Fundacja Empower Poland. Współorganizatorem 3. edycji Kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dzienpolskiejmuzyki.pl